اوغات شرعی

پیش بینی آب و هوا


رمضان تمرین بندگی و بهره گیری از ثانیه های زندگی
تاریخ ارسال : يكشنبه، 8 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 23

ماه رمضان هم از راه رسید و همه آفریده‌های خدا را به ضیافت عشق و عشقبازی با معبوددعوت کرد. در این ماه برای بندگان، سفره‌ای به وسعت بخشندگی خدا پهن شده است وچنانچه لایق باشیم، دعوت صاحبخانه را لبیک گفته و ریزه‌خوار این خان پر نعمت الهی خواهیم شد.گویند که میهمان، حبیب خداست و چه لذتی بیش از این که دوست و همنشین خالق خود باشی، معبودی که عاشق بنده‌ خود است و لذا در این ماه، نعمت های خویش را تمام وکمال سر سفره می آورد.

رمضان یک تحولِ بزرگ است، تحولی از خویشتن به پروردگار،رهایی از منیّت برای نیل به آدمیت، از بی‌قیدی به مسئولیت، فرصتی مغتنم برای خدایی و آسمانی شدن، برای پیدا کردن گمشده‌های درون، گمشده‌هایی که اگر آنها را بشناسیم وپیدایشان کنیم در واقع واژه اشرف مخلوقات را درک کرده ایم.

به مرحمت خدا درروزها و شبهای رمضان، وزنه های سربی معصیت و دنیاخواهی که زمین گیرمان کرده و حس پرواز در ملکوت خدا را از ما گرفته است، باز خواهند شد. ولی مشکل اینجاست که ممکن است بعضی از ما پرواز کردن را فراموش کرده‌ باشیم.اما از آنجا که لطف و کرم پروردگار بی انتهاست، نباید نا امید بود، چون خداوند متعال از هرکس و هر چیز به مانزدیکتر است و قطعا الطاف بیکران خویش را از بندگان دریغ نخواهد کرد.

وقتی که در ازل پای در این دنیای خاکی گذاردیم،از آنجا که شاید فکرش را هم نمی‌کردیم ممکن است راه را گم کرده و سرگردان این دنیا شویم، خدای رحمان، رمضان این ماه رحمت و فضیلت را عطایمان کرد و از سرگردانی و پریشانی رهایی‌مان بخشید.

پس خدایا و بارالها ،میل باطل به دل های ما راه مده و پس از آنکه به حق هدایتمان فرمودی، اجری کامل ازالطاف بیکران خویش در این ماه پرفیض و برکت به ما عطا فرما


بیشتر…

پلمپ یازده شیر اصلی و 60 مشعل مازوت‌سوز نیروگاه برق اصفهان
تاریخ ارسال : چهارشنبه، 4 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 28
اداره محیط زیست استان اصفهان اعلام کرد
پلمپ یازده شیر اصلی و 60 مشعل مازوت‌سوز نیروگاه برق اصفهان

یازده شیر اصلی و شصت مشعل مازوت سوز نیروگاه برق اصفهان با حکم مراجع قضایی و به درخواست اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان پلمپ شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره محیط زیست استان اصفهان، این گزارش حاکی است 11 شیر اصلی و 60 مشعل مازوت سوز نیروگاه برق اصفهان واقع در غرب شهر اصفهان به دلیل پیشگیری از مصرف سوخت در این نیروگاه پلمپ شد. 

بیشتر…

موفقیت شهردار در سایه شورای اسلامی کارآمد و باتدبیر است
تاریخ ارسال : چهارشنبه، 4 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 23
مدیرکل دفتر شوراهای استانداری کردستان:
شوراها تفکر شورایی داشته باشند / موفقیت شهردار در سایه شورای اسلامی کارآمد و باتدبیر است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان با تأکید بر تفکر شورایی از جانب شوراها، گفت: موفقیت شهردار در سایه شورای اسلامی کارآمد و باتدبیر است و این مهم نشان از تفکر شورایی شوراهای اسلامی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، آرتیکاس اقبال سه‌شنبه شب در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی و شهرداری‌های تابعه شهرستان بیجار، برگزاری چنین جلساتی از برنامه‌های اولویت‌دار دفتر امور شهری استانداری است.

اقبال، شهردار موفق را نتیجه شورای موفق و کارآمد عنوان کرد و گفت: شهردار ناموفق نتیجه شورای بی‌تدبیر است و در سایه هم‌دلی شوراها با شهرداری می‌توان به امور شهری در شأن مردم دست یافت.

وی گفت: عدم ارتباط شوراهای اسلامی با شهرداران موجب نارضایتی و بی‌اعتمادی مردم خواهد شد. 

 


بیشتر…

نشاط اجتماعی در جامعه باعث ارتقای همبستگی اجتماعی
تاریخ ارسال : سه شنبه، 27 خرداد ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 31

تخصیص سرانه ورزش و نشاط برای شورای شهرها باید در اولویت قرار گیرد

تخصیص پارک ورزش می‌تواند شادابی و نشاط را برای مردم به همراه داشته باشد و تاسیس مراکز تندرستی، ایستگاه‌های ورزش و تندرستی از اقداماتی است که شورای شهرها باید در اولویت قرار گیرد


بیشتر…

غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در دستور کار مسؤولان شهرستان
تاریخ ارسال : دوشنبه، 26 خرداد ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 30

24/03/93  --  
غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در دستور کار مسؤولان شهرستان

 

سومین جلسه شورای آموزش و پرورش با هدف برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با حضور مسؤولان شهرستان در آموزش و پرورش شاهین شهر تشکیل جلسه داد. 


بیشتر…

آمار کاربران

نظرسنجی
  نظر شما در مورد سایت جدید شورای شهرستان چیست ؟

  خوب
  خیلی خوب
  متوسط
  بد  نتایج
  نظرسنجی ها

  تعداد آراء: 26
  نظرات : 0

گالری تصاویر