اوغات شرعی

پیش بینی آب و هوا


پیام رییس شورای اسلامی شهرستان بمناسبت روز قدس
تاریخ ارسال : سه شنبه، 31 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 12

بسم‌الله الرحمن الرحیم


وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ  «سوره قصص، آیه 5»

برادران و خواهران مسلمان  :

روز جهانی قدس ابتکار هوشمندانه پیشوای فقید انقلاب اسلامی، از یک سو نماد باور صادقانه نظام اسلامی به آموزه‌های دینی و از دیگر سو نماد حمایت از آزادی و انسان ستمدیده است؛ ابتکاری که آرمانهای دینی، انسانی، سیاسی و تاریخی امت اسلام را با قداست «شهرالله» پیوند داد و زمینه‌ساز بازیابی هویت اسلامی شد.
امام خمینی (ره) با نامیدن روز قدس به عنوان روز اسلام و روز رسول اکرم (ص)، قبله اول مسلمانان را از مرز جغرافیا، سیاست و ملیت فراتر برد، معنای معنوی و اعتقادی به ‌آن بخشید و آن را به سرمنشأ جریانی جهانی بدل کرد؛ چنانکه امروز، حمایت از آرمان فلسطین به شاخص و شعار نظام ما تبدیل شده است.
اینک در ماجرای این روزهای غزه ،  به‌عیان، می‌بینیم که سراسیمگی، فتنه‌انگیزی و خونریزی دشمنان امت اسلام به این دلیل است که در تنگنا قرار گرفته‌اند و کار به آنجا رسیده است که دیگر حتی به ظاهر رفتار حقوق بشری هم پایبند نیستند و آشکارا به خشونت روی آورده‌اند.

امروز در سایه بیدارگریهای ایران اسلامی، دنیا دریافته است که ملت فلسطین اگرچه هنوز مظلوم است، اما تنها نیست؛ دریافته است که فلسطین هنوز «مسئله ما»ست؛ دریافته است که اسرائیل، دشمن بشر و دولت ترور است، دولتی جعلی که افزون‌خواهی‌اش، نه‌تنها برای جهان اسلام، بلکه برای تمام بشر، خطرساز است.
اما روز قدس امسال، رنگ و بویی دیگر دارد؛  اکنون جلوه‌های رنگارنگ بیداری اسلامی و اظهار وجود امت اسلام در زمانه ما، بیش از پیش، پیام امام  (ره) در روز قدس را بازمی‌نمایاند و بر این واقعیت تأکید می‌کند که واکنش دشمن، برخاسته از آگاهی ماست. 

برادران و خواهران مسلمان!

مشیت و سنت خداوند، چنانکه خود فرموده است، حتمی و غیرقابل تغییر است و گام زدن در مسیر حق، سرانجام و لاجرم، نتیجه دلخواه را در پی خواهد داشت.این سنت الهی، در پیوند با آگاهی عمومی اهل اسلام، بی تردید، آزادی قدس شریف و عزت مسلمانان را نوید خواهد داد. پیام روز قدس این است که اتحاد امت اسلام، تنها راه نجات فلسطین است.

اینجانب و کلیه اعضای شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه  با گرامی‌داشت روز قدس ، همپای میلیون‌ها مسلمان در سراسر ایران و جهان به خیابان‌ها خواهیم آمد و جنایات رژیم صهیونیستی را در حق ملت مظلوم فلسطین محکوم می‌کنیم و از خداوند بزرگ آزادی قدس شریف را مسالت می‌نماییم.
ملت سرافراز ایران به نشانه سرکوبی ستم و در حمایت هماره از آرمانها و رهبر معظم انقلاب اسلامی و با همراهی مراجع عالیقدر، عالمان و مسئولان، امسال نیز در راهپیمایی روز قدس سنگ تمام خواهد گذاشت و برائت خود از جرثومه‌های فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در زمین را اعلام خواهد کرد.
شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر ومیمه  ضمن تکریم و تعظیم ملت آگاه ایران، روز جهانی قدس را ارج می‌نهد و همپای ملت در این گردهمایی شکوهمند شرکت می‌کند.به امید اتحاد هر چه بیشتر امت اسلام و به امید ظهور موعود جانها و جهانها حضرت حجت بن الحسن (عج).

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

اسماعیل فرهادی –رییس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه  


بیشتر…

پیام رییس شورای اسلامی شهرستان بمناسبت شب های قدر
تاریخ ارسال : پنجشنبه، 26 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 21

امشب تمام آینه ها را صدا کنید           آیینه های خاکی دل را جلا کنید

 امشب شب دعاست به حق نبی و آل     لب وا کنید بهر فرج هم دعا کنید  

بیایید دلهایمان را از غرور و ریا بتکانیم و خدای سبحان را به یکرنگی ستایش کنیم. بیایید دوباره دل هایمان را تا انتهای آسمان بکشانیم و برای آرزوهای یکدیگر دعا کنیم، دوباره پر از احساس شویم و برای زلال شدن کوشش کنیم. بیایید فانوس ها را برداریم و سکوت شب را با طروات وضو زیباتر کنیم و در قنوت نمازمان دل های نیازمند را فراموش نکنیم. اینک بوی شب قدر می آید و من از اکنون جلوه دست هایی را می بینم که خاموش به دعا می ایستند و بهار در آنان می جوشد. وسعت دل هایی را می بینم که در کنج تاریکی شب، قرآن بر سر، با صفا و با محبت می تپند و بی قرار او را می خوانند. 

دعا آغاز است، آغاز یک پرواز. دعا راز است، راز نوشیدن سبوی سرشار بندگی. دعا، نیاز است، نیاز ارتباط با جانِ نور، با عالم معنا. دعا، نیایشی شایان است، شایسته تعمق و تعظیم. دعا، بارقه امیدی است که در فضای مأیوسانه عصر تمدّن لجام گسیخته، به انسان امید و اعتماد می بخشد.دعا، همراز تنهایی ها و غربت ها است. صدای روح مهجور ماست. پرواز بلبل روح از قفس جان و پرگشودن به سمت چمنزار ابدیت است. دعا، برطرف کننده گرفتاری ها است.

دعا، وسیله ای است که نسلِ جوانِ خداجوی ما، با تمسک به آن می تواند با خدای هستی پیوند روحی برقرار کند و قاطعانه تر، جاذبه های ابلیسی و هوس های بدفرجام را از خویش دور سازد و در نهایت، به دنیای زیبای کمالات روحی قدم بگذارد. و شب قدر بهترین فرصت برای دعا و مناجات است؛ باشد که نسل جوان و علاقه مندان به وادی معارف دین و کمالات روح، در این شب دعا و نیایش، بر ایشان روحبخش و مسرّت آفرین باشد. 

اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت ایام ضربت خوردن و شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام  از همه ی عزیزان خالصانه تقاضا دارم در این شب های سراسر معنویت ما را نیز از دعای خیرتان بی نصیب نگذارید . التماس دعا

اسماعیل فرهادی - رییس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه


بیشتر…

جلسه شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار شد
تاریخ ارسال : دوشنبه، 16 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 73

جلسه شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه  راس ساعت 19 روز شنبه مورخ 14/4/93 برگزار گردید .

 در این جلسه آقای مهندس  فرهادی ریاست شورای اسلامی شهرستان  ضمن عرض  تبریک  14 تیرماه روز شهرداریها و دهیاریها  خدمت خانواده بزرگ شهرداریها و دهیاریها و پرسنل خدوم این سازمانها و آرزوی موفقیت هر چه بیشتر این عزیزان برای خدمت به مردم  و عرض خیر مقدم  به مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی جناب آقای مهندس رضائی و معاونت محترمشان جناب آقای پازوکی و آقای مهندس کاشف از امور برق شهرستان  ، تقدیر و تشکر از دوستان عزیز شورای شهرستان به دلیل حضور به موقع در جلسه ، از اعضای محترم شورای اسلامی و شهردار محترم شهر گرگاب بخاطر زحماتی که برای تشکیل  جلسه قبل متقبل شدند واز نماینده ایشان جناب آقای شاه رجبیان تشکر نمودند و گفتند انشاء ا.. تشکیل این جلسات مثمر ثمر باشد  و برای عزیزان آرزوی کسب نهایت توفیقات در این ماه پر از خیر و برکت از درگاه خداوند سبحان را داشتند .


بیشتر…

تضمین سلامت کامل شهروندان بر دریافت عوارض آلایندگی ارجحیت دارد
تاریخ ارسال : شنبه، 14 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 25

13/04/93  --  شهردار شاهین شهر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اظهار داشت:
تضمین سلامت کامل شهروندان بر دریافت عوارض آلایندگی ارجحیت دارد 

 

علی اصغر ذاکری شهردار شاهین شهر در آستانه روز شهرداری ها ، پیش از خطبه های نماز جمعه گزارشی از عملکرد و فعالیت های شهرداری و برنامه های پیش روی شهرداری را به شهروندان ارائه داد  . 


بیشتر…

پیام تبریک رییس شورای شهرستان بمناسبت روز شهرداریها و دهیاریها
تاریخ ارسال : شنبه، 14 تير ماه، 1393
دسته : بدون موضوع
نظرات: 0
بازدید: 26

خدای سبحان را سپاس می گویم که نعمت حیات را به ما بخشید  تا در سایه تعالیم انبیاء الهی و ائمه اطهار از لحظه لحظه زندگی خویش استفاده مطلوب نموده و خدمت به بندگان را سر لوحه کار خود قرار دهیم .

آسایش و آرامش شهروندان در فضای شهری نتیجه زحمات شبانه روزی شهرداران  و دهیاران  متعهد و دلسوزی است که بار سنگین همه ی کمبودها و تنگناها را به دوش می کشند و چهاردهم تیرماه فرصتی است مغتنم برای پاسداشت خدمات و زحمات ارزشمند  این عزیزان و مجموعه همکاران پرتلاششان در شهرداریها و دهیاریها  که با تلاش شبانه روزی موجبات خدمت صادقانه به شهروندان عزیز را فراهم می نمایند و علاوه بر تحقق سیاست های کلی اقتصاد و فرهنگ ، تعهد خود به شهروندان را در محورهای قانون مداری ، صداقت ، صرفه جویی و خلاقیت نمایان می سازند .

بدینوسیله بر خود لازم دانستم که 14 تیرماه ،  روز شهرداریها و دهیاریها را به  خانواده محترم شهرداری ها و دهیاریها  تبریک عرض نمایم و از زحمات و خدمات صادقانه و ارزشمندتان تقدیر و تشکر نمایم . امید است همواره در راه خدمات ارزنده و خدمتگزاری به مردم شریف شهرستان موفق و مؤید باشید %

اسماعیل فرهادی - رییس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه


بیشتر…

آمار کاربران

نظرسنجی
  نظر شما در مورد سایت جدید شورای شهرستان چیست ؟

  خوب
  خیلی خوب
  متوسط
  بد  نتایج
  نظرسنجی ها

  تعداد آراء: 28
  نظرات : 0

گالری تصاویر