اوغات شرعی
    در حال حاضر این بلوک با مشکل مواجه شده است .

پیش بینی آب و هوا
    در حال حاضر این بلوک با مشکل مواجه شده است .


رئیس شورای عالی استانها اقتصاد مقاومتی باید در حركتی جهادی هرچه سریعتر تحقق یابد
اقتصاد مقاومتی در دستورکار شوراها قرار گیرد

رئیس شورای عالی استانها بر لزوم انسجام و همدلی در میان اعضای این شورا تاکید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها٬مهندس مهدی چمران در سومین اجلاس شورای عالی استانها که صبح امروز 22 اسفند ماه 1392 در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد٬ با بیان این مطلب شورای عالی استانها باید الگویی برای سایر شوراها در کشور باشد ٬ اظهار داشت:باید با انسجام و همدلی راهکارهای مناسب را برای رفع مشکلات پیدا کنیم و به مردم خدمت خالصانه ارائه دهیم.
 


وی اضافه کرد:چرا باید در بعضی از شوراهای شهرهای کشور در دوره چهارم شوراها ، هم اکنون اختلاف درونی وجود داشته باشد فراموش نکنیم در شورا قسم خورده‌ایم که به مردم خدمت کنیم.
وی با اشاره به  اینکه 22 اسفندماه که به عنوان روز "شهید" نامگذاری شده است، گفت: شهید اوج تکامل انسانی است و نزد خداوند روزی دارد، ما باید با ارائه خدمت خالصانه در مقابل خانواده معظم شهدا پاسخگو باشیم.
رییس شورای عالی استانها با بیان اینکه روز شهدا از روزهایی است که باید به آن افتخار کنیم؛ گفت قطعا و یقینا ما در مقابل خون شهدا مسئولیم و باید در این دنیا در برابر فرزندان شهدا جواب دهیم زیرا به جهت خون آنهاست که امروز در دنیا اقتدار و اعتبار داریم و یکی از قدرت های مطرح دنیا هستیم.
چمران ادامه داد این اقتدار به بهای خون پاک شهدای عزیز ماست که جوانی خود و بهترین ایام زندگانیشان را در جبهه های جنگ گذراندند. علاوه بر آنها عده ای نیز جانباز و آزاده شدند و حاصل تلاش آنها استقلال آزای و جمهوری اسلامی است که ما از آن بهره مندیم .
چمران با تأکید بر اینکه بهترین وسیله ادا کردن حق شهدا استمرار راه آنهاست تصریح کرد: اگر کشورمان هم این راه را ادامه دهد قطعا آزادی، استقلال و هویت خود را به خوبی حفظ خواهد کرد. اگر این ارزش در کشور قویتر بماند در مقابل دشمنان پیروز نهایی خواهیم بود.
وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، یادآور شد: ایشان در سخنرانی‌های اخیر خود سیاست‌ها و راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی را به درستی تبیین فرمودند و مسیر روشنی را پیش روی همه مسئولان و مردم قرار دادند. ما نیز باید این مسیر را که مسیر شهدا، امام راحل و پیامبر گرامی اسلام است طی کنیم تا ان شاء الله در مقابل هجمه دشمنان موفق و پیروز شویم.
رییس شورای عالی استانها با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت نیست ٬ بلکه جلوگیری از اسراف‌ و خرج‌های اضافه است، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی تنظیم درست اقتصاد٬ تولید خوب و مناسب در کشور تا به جایی برسیم که به خوبی در برابر دشمنان مقاومت کنیم و روی پای خود بایستیم؛ در کشور همه چیز داریم و قطعا چیزی کم نداریم اما باید با برنامه به جایی که پیش بینی شده و مدنظر است٬ برسیم.
ئیس شورای عالی استانها با اشاره به انسجام و همفکری به عنوان موارد لازم و ضروری برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت:  ملت ما نشان داده که در هر کجا که نیاز به اتحاد بوده در مقابل دشمن متحد و پشت سر امام و رهبری ایستاده و منجر به پیروزی شده است. اگر انسجام خود را حفظ نکنیم از درون می‌پاشیم. باید از سرنوشت کشورهای دیگری که این چنین نبوده‌اند درس بگیریم. دنیای استکبار در مقابلمان ایستاده و ما نیز باید تمام قد جلوی دشمنان بایستیم.
چمران مسأله هسته ای را یک  بهانه دانست و اظهار داشت هنوز مسأله هسته ای حل نشده آنان موضوع دیگری را مطرح می کنند . مروز حقوق بشر را مطرح کردند و اگر آن نیز به زعم آنان حل شود موشک های بالستیک و دور پرواز را مطرح می کنند و آن نیز حل شود پهپادها را مطرح می‌کنند و بعد مسأله دیگری را مطرح خواهند کرد.
به گفته وی اصل مسأله ما و غرب هویت مکتبی و اعتقادات مذهبی ماست . هویت ملتی که نشان داده هوشمند است و اگر علم در ثریا باشد به آن دست پیدا می کند .
رییس شورای عالی استانها پیشرفت های علمی ایران را برای دشمنان  ما خطرناک دانست و گفت هر چه ما در علم بیشتر پیشرفت می کنیم آنها ناراحت می‌شوند و در مقابل ما می ایستند امروز دانشمندان ما نمی توانند ا بسیاری از کتابخانه های خارجی استفاده کنند ولی با این حال توانستند به جایگاه هایی برسند که بسیار ارزشمند و غیرقابل تصور برای غرب بود.
چمران اضافه کرد: هر کاری را که انجام می‌دهیم اگر خالصانه برای خدا باشد قطعا پیروزی به همراه آن است. امسال حماسه سیاسی با حضور گسترده مردم در انتخابات محقق شد. اما هنوز نتوانسته‌ایم حماسه اقتصادی را به صورت کامل پیاده کنیم . حماسه اقتصادی روشی مستمر است که متعلق به امسال و سال آینده نیست بلکه باید آنرا پیگیری کنیم تا به صورت کامل محقق شود.
وی افزود: نمی‌توانیم در شوراها و شهرداری‌ها به عنوان دستگاه‌های اجرایی  شاهد ریخت و پاش‌ها، دوباره کاری‌ها و بدکارکردن‌ها باشیم. چرا باید عمر ساختمان‌های ما زیر 30 سال باشد. چرا باید آسفالتی که به صورت استاندارد عمر آن حدود 12 سال است در کشور ما تنها دو سال دوام داشته باشد.
وی در ادامه خطاب به نمایندگان شورای عالی استانها گفت: خواهش من از شما اعضای شورا این است که در همه کمیسیون‌ها اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دهید و در کنار هم با همدلی و همبستگی ، راهکارها و راهبردهای اقتصاد مقاومتی را تبیین کنید. البته باید این امر در حرکتی جهادی و جهشی هرچه سریعتر صورت پذیرد.

 


کلمات کلیدی:

بازگشت…

مرتبط باموضوع :

 پیام رییس شورای اسلامی شهرستان بمناسبت ماه مهر  [ چهارشنبه، 31 شهريور ماه، 1395 ] 752 مشاهده
 سالروز بازگشت آزادگان سلحشور به میهن گرامی باد  [ شنبه، 26 مرداد ماه، 1398 ] 92 مشاهده
 انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شاهین شهر  [ دوشنبه، 14 مرداد ماه، 1398 ] 107 مشاهده
 پروژه های شهرداری با دیدگاه استانی و فراشهری است  [ پنجشنبه، 21 اسفند ماه، 1393 ] 4675 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

اشتراک گذاري مطلب