اوغات شرعی
    در حال حاضر این بلوک با مشکل مواجه شده است .

پیش بینی آب و هوا
    در حال حاضر این بلوک با مشکل مواجه شده است .


افشانی در حاشیه ششمین اجلاس شورای عالی استان‌ها: 

دولت و مجلس باید بخشی از هزینه‌های پایتخت را بپردازند / ضرورت بازگشت سهم 50 درصدی شهرداری از مالیات بر ارزش افزود

 ۱۴۷۳۱

 ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ 

شهردار تهران گفت: در جلسه با آقایان روحانی و لاریجانی گفتم که بخشی از هزینه‌های شهرداری را باید دولت و مجلس بپردازند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها؛ محمدعلی افشانی شهردار تهران در حاشیه حضور در ششمین اجلاس شورای عالی استان ‌ها در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنان پاسخ داد.

 

وی در خصوص اختصاص مکانی برای برگزاری جلسات شورای عالی استان‌ ها گفت: این موضوع در سال جاری یا توسط شهرداری‌ و یا با همکاری وزارت کشور حل خواهد شد و قبلا هم اقداماتی انجام شده که ان شاء الله به زودی تکمیل خواهد شد.

 

افشانی با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: آنچه که امروز نامش مالیات بر ارزش افزوده است، عوارضی بود که شهرداری ‌ها برای اداره امور شهر می‌ گرفتند. پس از مدتی تعداد دریافت کنندگان عوارض زیاد شد. نهایتا اعلام کردند برای اینکه مردم در چند جا عوارض پرداخت نکنند، قرار شد این مبالغ یکجا پرداخت شوند و نام آن را طرح تجمیع عوارض گذاشتند. در سال 86 عنوان «مالیات بر ارزش افزوده» به همان عوارضی  اطلاق شد که در ابتدا 50 درصد سهم دولت و 50 درصد هم سهم شهرداری‌ها بود، اما به مرور زمان سهم شهرداری‌ها به 33 درصد کاهش یافته است.

 

شهردار تهران تصریح کرد: در جلسه‌ با آقای لاریجانی و همچنین در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس تقاضا کردم همان سهم 50 درصدی شهرداری که از ابتدا وجود داشت محقق شود تا بتوانیم به عنوان یک درآمد پایدار، بخشی از مشکلات را به وسیله آن حل کنیم.

 

وی در خصوص هزینه‌ های پایتخت بودن تهران برای شهروندان تهرانی گفت:‌ در جلسه‌ای که با آقایان روحانی و لاریجانی داشتم، این موضوع مطرح شد و گفتم که بخشی از این هزینه‌ها را دولت و مجلس باید بپردازند و نباید همه این هزینه‌ها را شهروندان تهرانی پرداخت کنند.

 

افشانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت جلوگیری از فروش تراکم هزینه‌های شهرداری از چه محلی تأمین خواهد شد، اظهار کرد: این طور نیست که عوارض گرفته نشود؛ در واقع عوارض حتما گرفته خواهد شد و یکی از محل‌های درآمد شهرداری از  عوارض است. آنچه که مورد قبول شهرسازان است، این است که اجازه ندهیم یک ساختمان مانند دودکش از وسط یک محله بالا بیاید و حقوق مردم ضایع شود و مواردی مانند نور و منظره دید آنها مختل نماید. دیگر از این به بعد ساختمان‌های دودکش گونه در شهر ساخته نخواهد شد، زیرا این جزء ضروریات طرح جامع تفصیلی تهران است که دقیقا مشخص می ‌کند در هر خیابان چند خانه با چه تعداد طبقات می ‌تواند ساخته شود.

 

شهردار تهران در خصوص سرنوشت ساختمان پلاسکو اظهار کرد: دیروز با آ‌قای سعیدی کیا صحبتی داشتم که بحث ما بیشتر در خصوص پلاسکو بود. قرار شد ابتدا نقشه گودبرداری را به شهرداری‌ بیاورند تا تأیید شود و سپس اقدام به فعالیت کنند تا مشکلی ایجاد نشود. سپس در اولین فرصت نقشه‌ های نهایی را برای تصویب بیاورند تا پروانه ساخت صادر شود.

 

افشانی در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص منطقی بودن گرفتن هزینه 95 هزار تومانی تماشای فوتبال جام جهانی در برج میلاد گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

 

پایان پیام/


کلمات کلیدی:

بازگشت…

مرتبط باموضوع :

 پیام تبریک ریاست شورای شهرستان بمناسبت روز خبرنگار  [ پنجشنبه، 17 مرداد ماه، 1398 ] 75 مشاهده
 فعالیت 117 هزار عضو شورا در كشور  [ يكشنبه، 4 خرداد ماه، 1393 ] 1344 مشاهده
 انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گز  [ پنجشنبه، 17 مرداد ماه، 1398 ] 76 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

اشتراک گذاري مطلب