اوغات شرعی
    در حال حاضر این بلوک با مشکل مواجه شده است .

پیش بینی آب و هوا
    در حال حاضر این بلوک با مشکل مواجه شده است .


رأس ساعت 11/30 روز پنج  شنبه  مورخ 94/8/14 جلسه شورای اسلامی شهرستان با حضور   اعضای محترم  این  شورا  درمحل  این شورا تشکیل گردید .

ابتدا آیاتی از کلام ا.. مجید  توسط برادر ارجمند جناب آقای اسفندی قرائت گردید  ، سپس جناب آقای مهندس فرهادی ریاست محترم شورای اسلامی شهرستان ضمن عرض سلام و خیر مقدم به دوستان و همکاران عزیز بخاطر زحماتی که در شهرها و روستاهای خود متقبل میشوند تقدیر و تشکر نمودند و از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان قدردانی کردند و گزارش مختصری از جلسه خود با استاندار محترم استان اصفهان دکتر زرگرپور را به سمع دوستان رساندند و از زحمات فرماندار و نماینده مردم شهرستان برای انعکاس  مشکلات و کمبودهای شهرستان در حضور استاندار محترم  ابراز خرسندی کردند و همچنین از عنایت خاص استاندار به این شهرستان سپاسگزاری ویژه نمودند .

 


و مطالب عنوان شده را به صورت تیتر وار قرائت کردند :

1-پیگیری  بحث احداث و اصلاح شبکه فاضلاب همه ی شهرهای شهرستان که استاندار محترم قول مساعدت دادند

2- احداث کلانتری گرگاب

3- ارتقاء بخشداری میمه به فرمانداری

4- بحث گردشگری وزوان

5- بحث آب شرب در لای بید که مردم این شهر با مشکلات جدی مواجه می باشند

6- بحث مالیات که باعث آزار و اذیت و تعطیلی بسیاری از صنوف بالاخص تولیدکنندگان شده و چون ما در این شهرستان 9 منطقه صنعتی داریم و بسیاری از این صنعتگران با رکود مواجه هستند ، از مسئولین به صورت ویژه تقاضا داریم در بحث امور مالیاتی با کارخانه دار و صنعتگر ما همکاری شود . در حالی که 15 الی 20 برابر مالیات افزایش داشته ، برنامه ریزی شود تا صنعتگر ما مجبور به تعطیل مراکز صنعتی نگردد و مشکل بیکاری از این حاد تر نشود .

7- بحث احداث زیر گذر روبروی پلیس راه مطرح گردید

8- بحث مربوط به بنیاد مسکن در جلسه  مطرح گردیده

9- درخواست تخصیص اعتبار دولتی باتوجه به ثبت فرم 215  درخصوص  راه اندازی متروی اصفهان به شاهین شهر

10- درخواست منتفی شدن بحث انتقال آرامستان به شاهین شهر مجددا مطرح گردید

در جلسه با استاندارمحترم  35 مورد از مشکلات شهرستان مطرح و از استاندار و معاونین ایشان تشکر کردند .

در ادامه جناب آقای مهندس فرهادی حضور شهردار محترم شاهین شهر جناب آقای مهندس امیری را خیر مقدم گفتند و از زحمات ایشان تشکر و قدر دانی کردند و به ادامه صحبت های خود در حوزه اشتغال و صنعت ، حوزه کشاورزی ، آب و فاضلاب ، راه و شهرسازی ، احداث ساختمان نیروی انتظامی ، بحث ضرورت و نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی که در جلسه با حضور استاندار مطرح  شده بود پرداختند .

در ادامه به بحث احداث میدانی که قرار است در محل پل شهدای گرگاب ایجاد  شود اشاره کردند و از آقای مهندس شاه رجبیان رییس شورای اسلامی شهر گرگاب خواستند در بودجه سال آینده پیش بینی اعتبار لازم برای این پروژه بعمل آید که این امررا  باعث خیر و آسایش برای مردم شهر گرگاب دانستند .

...::: شورای شهرستان شاهین شهر و میمه :::...

سپس به معرفی اعضای شورای شهرستان به شهردار شاهین شهر جناب آقای مهندس امیری پرداختند و از زحمات جناب آقای مهندس امیری شهردار فعلی و از زحمات آقای دکتر ذاکری شهردار سابق شاهین شهر برای همکاری با شورای اسلامی شهرستان  تشکر و قدردانی   نمودند .

جناب آقای مهندس شاه رجبیان رییس شورای اسلامی شهر گرگاب بحث مالیات را مطرح کردند و گفتند این مورد باعث تحلیل رفتن توان شهرستان شده و از سال 92 تاکنون با رکود مواجه هستیم و اداره دارائی هر سال 20% به مالیات سالهای قبل می افزاید که این رفتار از عدالت دور می باشد و باید انعکاس داده شود و برای این موضوع چاره اندیشی شود .

ایشان از همکاری سازمانهای ( بازیافت و اتوبوسرانی ) شهرداری شاهین شهر تشکر و قدردانی کردند و گفتند بهای بلیط اتوبوس  33% گران شده وقتی شهروند گرگاب می آید داخل شاهین شهر و با دوگانگی در پرداخت مواجه می شود و علیرغم اینکه شهرداری شاهین شهر موظف به ارائه خدمات به شهروندان گرگاب نمی باشد از شهردار شاهین شهر درخواست مساعدت بیشتر با شهروندان گرگاب را داریم .

از طرح برداشتن پل ورودی گرگاب و احداث میدان در این محل استقبال کردند و اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری در این مورد را نمودند ودر خصوص تامین اعتبار آن  گفتند اگر بودجه هم نداشته باشیم از زمینهایی که داریم این هزینه را متقبل می شویم .

آقای محمدیان رییس شورای اسلامی شهر گز موضوع احداث کمپینگ گردشگری وبازسازی کاروانسرای عباسی و هویت تاریخی شهر گز  را مطرح کردند و از شهردار شاهین شهر درخواست نمودند مسافران نوروزی شاهین شهربا توجه به بافت تاریخی ، موزه و خانه های تاریخی شهر گز به این شهر هدایت شوند  .

آقای طاهرپور نماینده شورای اسلامی شهر وزوان گفتند : هیچگونه اعتباری برای تملک دارایی ها به وزوان تخصیص داده نشده

باتوجه به تقویت بنیان خانواده درخواست نمودند حداقل هفته ای یک جلسه برای مطرح کردن پیشنهادات و جلسه پرسش و پاسخ در شهر برگزار گردد .

درخصوص آسفالت جاده وزوان –ونداده و تشکر بخاطر آسفالت و درخواست بودجه برای پرداخت هزینه این امر

باتوجه به اینکه 2 متر از ساختمان بسیج در جاده وزوان به ونداده می باشد و هنوزبرای تملک به نتیجه نرسیده ایم و مجبور به انحراف جاده شده ایم و این امر مشکلاتی را ایجاد کرده و شاهد تصادفات و مشکلاتی برای مردم هستیم .

در ادامه آقای خسروی نماینده محترم بخش مرکزی درخواست دوربین پلاک خوان  برای پل ولیعصر ورودی جهاد آباد باتوجه به اتفاقاتی که در این مسیر شاهد هستند را داشتند و گفتند تا آنجایی که در توانمان باشد برای به نتیجه رسیدن این موضوع کمک خواهیم نمود .

آقای اسفندی نماینده محترم شهر میمه گفتند با توجه به اینکه شاهین شهر ، شهر مرکز شهرستان می باشد و انتظار بیشتری برای  مساعدت ویژه به شهرها و روستاهای بخش میمه را داشتند .

مشکل دیگر موضوع کمربندی میمه را مطرح نمودند واینکه این کمربندی گذر شهری شده و در کنار آن ساخت و ساز شده و باتوجه به اینکه این کمربندی یک طرفه شده و دسترسی مردم را با مشکل روبرو نموده و شاهد تصادفات ناگوار دراین محور می باشیم .

از احداث ایستگاه برای مردم شهر میمه در شاهین شهر مجددا تشکر و پیگیری نمودند .

آقای عابدی نماینده شورای اسلامی بخش میمه  در ادامه صحبت های آقای اسفندی گفتند باتوجه به جلسه ای که در جوار شهدای گمنام در شهر میمه برگزار گردید درخواست نمودند که هر چند وقت یکبار مدیران در شهر میمه حضور بهمرسانند .

در بحث آموزش و پرورش نرم آموزشی پایین آمده و این جای نگرانی دارد . مدارس به صورت سیستمی اداره می شود و این امر مشکلاتی را برای معلمین و مدیران بوجود آورده است و باتوجه به اینکه مردم روستاها تحت فشار هستند و ما از بحث مهاجرت ناراحت هستیم و به گونه ای خودمان داریم آن را رقم می زنیم . و خواهشمندم این موضوع را از طریق آموزش و پرورش دنبال کنید چون این بحث مشکلات فراوانی را برای مدیر آموزگاران بوجود آورده است .و در ادامه در خصوص  بحثی که آقای طاهر پور در مورد تملک دارائی ها مطرح کردند را درخواست عنایت ویژه داشتند .

در پایان آقای مهندس امیری ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع عزیزان شورای شهرستان  وجود آقای فرهادی را بعنوان فرد تاثیر گذار در مسائل مدیریت شهری دانستند و از تلاش های ایشان برای شهرو شهرستان تشکر کردند و مخصوصا بخاطر حمایت و طرح موضوعات شهرستانی در جلسه ای که در حضور استاندار برگزار گردید بخاطر نگاه و دیدگاهی که برای منطقه داشتند قدردانی نمودند و گفتند قطعا پیگیریهای شما می تواند تاثیر گذار باشد و نگاه توسعه ای می تواند در سطح شهرها به نتیجه برسد .

در ادامه ایشان بحث پیگیری  مطالبات ارزش افزوده را مطرح کردند و گفتند 20 روز زودتر از موعد قانونی هم در 2 مرحله پرداخت شد   که فواید آن به شهرستان می رسد . مورد دیگر که آن هم پیگیری شد و طی جلسات متعددی که با آقای مهندس طرفه و استاندار تشکیل شده و هفته گذشته جلسه با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار در دفتر استاندار تشکیل شده که شهرداری شاهین شهر با حضور دو مشاور در این جلسه شرکت کرده وپیگیر مسائل محیط زیست شده و حتی این موضوع تا سازمان بازرسی در تهران هم کشیده شده و پیگیری می شود که انشاا.. به نتیجه برسد و نتایج آن عاید کل شهرستان بشود .

بحث پل گرگاب را مطرح کردند و قول همکاری دادند ولی این امر همکاری سه دستگاه را می طلبد .

در پایان  شهردار شاهین شهر از آقای فرهادی که هم  در مسائل شورایی و مشورتی و هم مسائل مدیریت شهری بسیار همراه هستند تشکر و قدردانی نمودند .

سپس آقای مهندس  فرهادی در خصوص بحث گردشگری و هدایت گردشگران به شهر گز گفتند باتوجه به دیدگاه جناب آقای مهندس امیری و صحبت های ایشان با دید کلی نگری که دارند این امر را حل شده فرض کنید  .

-        دعوت از رئیس اداره صنعت و معدن در جلسه بعدی

-        پیگیری   نصب دوربین در ورودی پل ولیعصر به سمت جهاد آباد

-        اصلاح پل گرگاب و تبدیل به میدان شدن این پل

در پایان گفتند انشاا..  دوستان عزمشان را جزم کنند تا انتخابات خوبی در شهرستان برگزار نماییم و با فرمانداری همکاری داشته باشیم و مردم را تشویق به شرکت در انتخابات نماییم .  جلسه راس ساعت 30/13 با ذکر صلوات بر محمد وآل محمد (ص) خاتمه یافت .


کلمات کلیدی:

بازگشت…

مرتبط باموضوع :

 تولد حضرت عیسی مسیح (ع) مبارک  [ دوشنبه، 6 دي ماه، 1395 ] 788 مشاهده
 اعلام نتیجه انتخابات شورای اسلامی شهر لای بید  [ سه شنبه، 2 خرداد ماه، 1396 ] 488 مشاهده
 دومین جلسه شورای اسلامی شهرستان  [ پنجشنبه، 25 آبان ماه، 1396 ] 377 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

اشتراک گذاري مطلب